Nowe domy Nowy Sącz, Dunajcowa Park

ogloszenia.nowy-sacz.pl
Sądecki serwis ogłoszeniowy

Dodaj Ogłoszenie
Potwierdź
Kasuj

Ogłoszenia w serwisie: 18012 / Ogłoszenia oczekujące: 9
Szuk. zaawan.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w związku z RODO są umieszczone w Polityce prywatności
Serwis używa CIASTECZEK. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie ciasteczek na swoim komputerze zgodnie z regulaminem serwisu
Mieszkania Nieruchomosci Esencja Nowy Sacz

Usługi - Wszystkie \ Usługi \ Ogrodnicze

Nr ogłoszenia 502725 z dnia 2024-05-11 / OFERTA OD FIRMY

Wertykulacja Trawników 2016

Zapisy na usługę 2016 zapytania i rezerwacje,proszę na email.

Zdrowy wygląd trawnika to przede wszystkim zasługa tego, że jego wierzchnia warstwa nie jest zbita i nieprzepuszczalna. Wzrost trawnika w sprzyjających warunkach jest najczęściej intensywny. Zabiegi takie jak: koszenie, podlewanie i nawożenie jeszcze bardziej go intensyfikują. Przy tak dynamicznym rozwoju trawnika dość szybko (czasami już po roku) dochodzi do przegęszczenia jego części podziemnych i, w efekcie, do spadku walorów estetycznych zielonej murawy. Niestety, często zapominamy, że okresowe napowietrzanie gleby, na której rośnie nasz trawnik, decyduje o jego dobrej kondycji. Pojawienie się mchów i innych niepożądanych roślin, spadek przyrostu czy wręcz mniej lub bardziej intensywna zmiana barwy z zielonej na żółtozieloną to symptomy, dzięki którym powinniśmy jak najszybciej pomyśleć o krokach przeciwdziałających takiemu stanowi rzeczy.

Bywa, że pojawienie się na naszym trawniku mchów i innych roślin to efekt niekorzystnego usytuowania (zbyt wilgotne albo suche i kwaśne podłoże) i naszych błędów w jego pielęgnacji (np. nieregularne koszenie, zbyt częste koszenie bez kosza kosiarką nie wyposażoną w funkcję mulczowania, brak zbilansowanego nawożenia).

Wszystkie te sytuacje prowadzą jednak do wspólnego mianownika - trawnik ulega tzw. sfilcowaniu. Tuż przy powierzchni ziemi powstaje gruba, zbita warstwa obumarłych części roślin uniemożliwiająca prawidłową wymianę powietrza i odpowiednie przenikanie wody do gleby. Taki trawnik w sposób oczywisty jest bardziej narażony na wszelkie choroby.

Autor: Ireneusz

Kontakt:

  • adres email:
  • gadu gadu: Drużkowski
  • telefon: 508740959
  • tel. komorkowy: 508740959

Wstecz

Ilość wyświetleń: 4986
Nie zapomnij powołać się na serwis ogloszenia.nowy-sacz.pl
Inne ogłoszenia z kategorii: Ogrodnicze
Inne ogłoszenia tego użytkownika (17 ogł.):


Korzystając z serwisu www.ogloszenia.nowy-sacz.pl akceptujesz jego regulamin!
Copyright © 2005 - 2024 ogloszenia.nowy-sacz.pl